28.08.2011

Jadwiga i Jagniesia.        Kochana Jadziu!
Dziś są Twoje Imieninki, więc Ci przesyłam serdeczne życzenia żebyś zdrowa była, żeby Ci Rodzice nie bronili brać wszystkich ładnych rzeczy do ręki i psuć wszystkiego co jest w mieszkaniu i żeby Ci wszystko jeść dawali na co tylko masz ochotę. Ja z jedzeniem to mam spokój bo mi wszystko dają, ale najgorzej to ze ślicznemi zabawkami moich sióstr, bo ja ogromnie lubię bawić się ich lalkami a jak się bawię to zaraz stłuc, a one mi na to nie pozwalają, więc sobie wydzieramy gwałtem, ja przytem krzyczę co mam siły, ale i to nic nie pomaga. Żeby nie te przykrości toby mi zupełnie dobrze było na świecie. Bardzom się bała tej wizyty moich Rodziców u Twoich, ale jakoś Pan Bóg oświecił moich Rodziców że zaniechali tego projektu, który by był dla nich przyjemnością ale z krzywdą moją. 
Bardzo Cię serdecznie całuję
Twoja równieśniczka i pewnie przyszła przyjaciółka
Jagniesia Ciechawska (?)
15.10.1911


8 komentarzy:

 1. jestem pod wrażeniem....

  OdpowiedzUsuń
 2. Urocze i niesamowicie wykaligrafowane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jak ja się cieszę, że trafiłam na Waszego bloga! bardzo lubię takie starocie, a móc czytać takie listy, to coś wspaniałego. a móc mieć je w dłoni - z pewnością jeszcze lepsze uczucie! muszę zacząć się za czymś takim rozglądać. dodaję do obserwowanych, oczywiście!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czyta się cudzych listów.

  OdpowiedzUsuń
 5. niesamowite miejsce. wpadliście na świetny pomysł aby uratować wszystkie te pocztówki, listy, liściki i ukryte fotografie przed zniszczeniem i zapomnieniem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonim - przecież te listy nabyliśmy płacą za nie, stały się naszą własnością. Przykre, że w takim razie nie sięgniesz po listy Osieckiej i Przybory, czy też Poświatowskiej... Taka piękna literatura... J.G

  OdpowiedzUsuń
 7. niesamowite ;) śmieszny ten list troche, ale to czyjaś historia, prawdziwa ;)

  OdpowiedzUsuń